21 января

Перша франкомовна сесія Європейського Молодіжного Парламенту

  Учні школи у грудні 2012 року стали учасниками першої франкомовної сесії Європейського Молодіжного Парламенту, організована за підтримки Посольства Франції в Україні та партнерів ЄМП в Україні. Від школи взяли участь 8 учнів у складі гарантованої делегації, рівень володіння французькою мовою школярів, згідно поставлених вимог, відповідав рівням В1-В2 , тобто незалежний користувач мовою.У ході сесії наші вихованці познайомилися із концепцією самоосвіти, яка сьогодні все більше поширюється Європою, поділилися своїми ідеями щодо різних питань у форматі дебатів зі своїми однолітками, потренувались у спілкуванні французькою мовою та розважилися під час групових динамічних комунікаційних тренінгів. Активісти сесії : Скоребрещук Єлизавета , Ільїна Олександра та Сомик Анастасія(учениці 11-Б класу), пройшовши відбір, прийняли участь у наступній 7-ій Національній відбірковій сесії ЄМП-Україна у Івано-Франківську.

 

     У грудні 2013 року випускниці школи Скоребрещук Єлизавета та Сомик Анастасія вже стали організаторами 2 го Франкомовного вікенду ЄМП на чолі з президентом вікенду, досвідченого членаМатільдою Паскаль, яка відповідає за академічне наповнення Сесії. 2-й Франкофон вікенд відбувся відповідно до методології Європейського молодіжного парламенту, що передбачало залучення учасників до різноманітних видів діяльності. Захід включав традиційні елементи сесії ЄМП, як-от,побудова команди, робота в комітетах та Генеральна Асамблея.Загальною темою сесії, що пройшла  під гаслом «Ініціативна молодь– добробут країни», є залучення молоді, що має на меті підвищення обізнаності молодих людей щодо розвитку громадянського суспільства в Україні та Європі.
В складі комітетів від нашої школи брали участь :
 Борисова Марія             10-Б
 
Буханевич Катерина      10-Б
 
Бажан Яна                       9-А
 
Артамонова Єлизавета  9-А
 
Вірич  Ірина                    10-Б
 
Малета Марія                  11-А
 
Тесленко Анастасія         11-А
 
Бурка Катерина              11-А
 
Лупій Надія                     11-Б

     Перший день сесії, що відбувся у приміщенні школи № 20, почався з презентації ЄМП-Україна та Побудови команд. Наступним етапом була робота у комітетах . Головна тема сесії «Молодь веде вперед» (« La jeunesse prend les devants ») включала в себе п’ять підтем,кожною з який займався окремий комітет. Усі команди віднайшли проблеми та рішення згідно свого питання, у результаті чого було створено 5 резолюцій.
    Отже, усі були надзвичайно задоволені. Можна зазначити, що цей проект був і залишається розвиваючим, захоплюючим та надихаючим для його учасників.

 

«

Файли