19 марта

Ознаки нетипової поведінки підлітка

Ознаки нетипової поведінки підлітка

Підлітковий вік – це розтягнутий у часі перехід від дитинства до дорослості, що триває в діапазоні з 10 до 19 років. Підлітки вже не вважають себе дітьми (і не хочуть ставлення до них як до малолітніх!), але розуміють, що ще й не дорослі.

Крім активного фізіологічного розвитку, змінюється поведінка, смаки, погляди дитини, емоційний стан. Саме нестабільний емоційний стан, що обумовлюється активним виробленням гормонів, є найбільш помітним. Підліток може болісно сприймати й емоційно реагувати на значну кількість життєвих подій і ситуацій.

Про особливості й потреби підліткового віку ми вже неодноразово говорили в нашій Батьківській школі онлайн і говоритимемо ще неодноразово, а сьогодні розглянемо нетипові ознаки в поведінці підлітків, які потребують додаткової уваги.

Має насторожити:

пригнічений настрій (або, навпаки, дратівливість);

надмірна тривожність;

раптова тривога за близьких чи за своє здоров’я;

розлади здоров’я;

зниження апетиту або, навпаки, неконтрольоване його підвищення;

порушення сну;

замкнутість;

уникання спілкування;

порушення стосунків з однолітками та вчителями;

різке зниження рівня успішності;

нові знайомства;

девіантна й делінквентна (протиправна) поведінка.

Загалом, хоч підлітковий вік і знаменується емоційною нестабільністю та зміною поведінки дитини, не всі поведінкові вияви й емоційні стани виправдовуються підлітковим віком, тож не варто їх ігнорувати. Якщо ж відчуваєте, що «щось пішло не так», завжди можете звернутися по допомогу до наших психологів:

Турбаївської Олени Володимирівни (1-5 класи) - turboivska@obolon365.net

Роєнко Вікторії Юріївни (6-11 класи) - roienko.psy@gmail.com

Безумовна любов і прийняття дитини, віра в неї та підтримка, теплі дружні стосунки в родині та спілкування з дітьми – це те, що допоможе підлітку та його сім’ї пройти цей непростий шлях до дорослості. Адже в житті ще так багато незвіданого й прекрасного!

#підлітки

#психолог_НВК20

#батьківська_школа_Вікторії_Роєнко


«

Файли